Darko KOŠUTIĆ, dr. med.
specialist interne medicine
Darko KOŠUTIĆ, dr. med.
specialist interne medicine
Telefon: 03 581 54 60
E-pošta: darko.kosutic@telemach.net
specialist interne medicine
specialist interne medicine
Telefon: 03 581 54 60
E-pošta: darko.kosutic@telemach.net
Darko KOŠUTIĆ, dr. med.
specialist interne medicine
specialist gastroenterologije
KOŠUTIČ DARKO - SPECIALIST INTERNE MEDICINE
Celjska cesta 7
3250 ROGAŠKA SLATINA
Telefon: 03 581 54 60
Faks: 03 581 54 60
E-pošta: darko.kosutic@telemach.net
POMEMBNA OBVESTILA:
Navodila za pripravo na preiskave:
Pojasnilna dolžnost zdravnika o preiskavi in izjava pacienta, da se strinja z preiskavo.
Spoštovani
Prosimo vas, da dan pred preiskavo OBVEZNO pokličete v ambulanto od 7 do 10 ure na tel. številko 035 815 460, da preverimo vaše zdravstveno stanje v zadnjih 14 dneh, glede virusne okužbe dihal.
Če ne pokličete vas žal na preiskavo ne smemo sprejeti!
Tisti, ki ste na preiskavo naročeni v ponedeljek prosimo pokličite v ambulanto v petek od 7 do 10 ure.
Hvala za razumevanje
Spoštovana pacientka, spoštovani pacient!
GASTROSKOPIJA
Za preiskavo, ki vam je bila svetovana, ali ste se za njo odločili sami, je potrebno vaše soglasje.
Zato vas s tem zapisom želimo seznaniti o preiskavi, poteku preiskave, morebitnimi zapletih.
Pred preiskavo nam povejte ali ste preobčutljivi na zdravila ali lokalne anestetike, povejte ali uporabljate zdravila proti strjevanju krvi (Marivarin, Aspirin, Plavix), povejte ali ste nagnjeni k obsežnejšim krvavitvam po majhnih poškodbah, ali bolujete za hemofilijo, povejte o težjih obolenjih.
Kako poteka gastroskopija:
Pred preiskavo bomo vaše žrelo omrtvili z lokalnim anestetikom, če na anestetik niste alergični. V usta vam bomo dali ustnik, zaradi zaščite endoskopa pred ugrizom. Ležali boste na levem boku in v tem položaju vam bo zdravnik uvedel endoskop. Preiskava je od začetka lahko neprijetna zaradi draženja žrela, je običajno neboleča. Zaradi boljše preglednosti vpihavamo med preiskavo zrak skozi kanal endoskopa. Ves čas lahko normalno dihate. Včasih lahko čutite pritisk v želodcu, oziroma napihnjenost v želodcu. Bolj občutljivi pacienti lahko imajo težave z napenjanjem, spahovanjem, kašljanjem. Preiskava traja kratek čas, običajno 5 do 10 minut.
Med preiskavo ponavadi vzamemo vzorec sluznice za testiranje na prisotnost Helicobacter pylori bakterije v želodcu, če ugotovimo spremembe na sluznici odvzamemo vzorce za histološki pregled ali pa ambulanto odstranjujemo manjše polipe na sluznici.
Kakšni so možni zapleti pri gastroskopiji:
Zapleti so pri gastroskopiji možni, so pa izjemno redki:
Otrdelost grla po sprejanju z lokalnim anestetikom traja še povprečno pol ure po preiskavi.
V tem času ne smete piti in jesti.
V primeru naslednjih znakov po preiskavi ali dodatnih posegih v želodcu je potreben takojšen posvet z vašim zdravnikom:
VAŠA IZJAVA:
Izjavljam, da sem iz zapisa in pogovora z zdravnikom izvedel(a) vse, kar me je zanimalo o predvideni preiskavi, posegih in morebitnih zapletih med in po posegu, ki so po pravilih medicinske stroke možni in verjetni .
S svojim podpisom , kljub možnim komplikacijam, dajem soglasje za predlagano preiskavo in poseg ter za morebitne dodatne posege, če bi bili potrebni.
Podpis pacientke/pacienta: _____________________________
Darko Košutić, dr. med.
spec. interne medicine
Rogaška Slatina, dne:__________________ gastroenterolog
KOLONOSKOPIJA
Za preiskavo, ki vam je bila svetovana ali ste se za njo odločili sami,je potrebno vaše soglasje.
Zato vas s tem zapisom želimo seznaniti o preiskavi , poteku preiskave, morebitnimi zapleti.
Pred preiskavo nam povejte ali ste preobčutljivi na zdravila ali lokalne anestetike, povejte ali uporabljate zdravila proti strjevanju krvi ( Marivarin, Aspirin, Plavix), povejte ali ste nagnjeni k obsežnejšim krvavitvam po majhnih poškodbah, ali bolujete za hemofilijo, povejte o težjih obolenjih.
Kako poteka kolonoskopija:
Kolonoskopija je preiskava širokega črevesa in običajno še dela tankega črevesa, s tankim in upogljivim optičnim inštrumentom, ki ga uvedemo skozi zadnjično odprtino. Pogoj, da je preiskava uspešna in, da opravimo potrebne posege , je dobro očiščeno črevo.
Zato vas prosimo, da se za preiskavo zelo dobro pripravite z navodili za preiskavo.
Preiskava je lahko na trenutke nekoliko boleča, zaradi zelo zavitega črevesja, tudi zaradi tega, ker občasno v črevo moramo vpihovati zrak, da si ogledamo celotno črevesno sluznico. Zaradi zraka imate lahko občutek napetosti, pretakanja, občasno krče.
Preiskava na splošno traja od 20 do 60 minut.
Kakšni so možni zapleti pri koloskopiji.
Zapleti pri koloileoskopiji so možni, so pa redki.
V primeru, naslednjih znakov po preiskavi ali posegu je potreben takojšen posvet z vašim zdravnikom:
VAŠA IZJAVA:
Izjavljam, da sem iz zapisa in pogovora z zdravnikom izvedel(a) vse, kar me je zanimalo o predvideni koloskopiji, posegih in možnih zapletih med in po posegu, ki so po pravilih medicinske stroke možni in verjetni.
S svojim podpisom, kljub možnim komplikacijam, dajem soglasje za predlagano preiskavo in poseg, ter za morebitne dodatne posege, če bi bili potrebni.
Podpis pacientke/pacienta: ________________________________
Rogaška Slatina, dne:______________________
Darko Košutić, dr. med.
spec. interne medicine
gastroenterolog
NAVODILA ZA ČIŠČENJE ČREVESJA PRED KOLONOSKOPIJO
PREISKAVA dne ……….………………….ob ……………………………
Pogoj za uspešno preiskavo je dobra očiščenost črevesja!
To dosežemo z omejitvijo pri hrani na dan pred preiskavo in z pitjem tekočine za čiščenje (mineralne vode Donat in preparata za čiščenje črevesa, en dan pred preiskavo in na sam dan preiskave). Če ste nagnjeni k zaprtju, popijte še en do dva litra mineralne vode Donat drugi in tretji dan pred preiskavo.
En teden pred preiskavo ne uživajte drobno pečkatega sadja (grozdje, kivi in podobno) in polnozrnatega kruha, ker lahko ta živila zamašijo kanale medicinskih inštrumentov.
Črevo je pripravljeno za preiskavo, ko boste odvajali čisto vodo, oziroma čisto tekočino, brez primesi blata.
DAN PRED PREISKAVO: ne uživajte nobene čvrste hrane, lahko pojeste le čisto juho in popijete tudi sladek čaj. Čez dan popijte do 2 litra mineralne vode Donat Mg (mlačnega, brez plina, to dosežete tako, da steklenico odprete, Donat malo premešate, lahko pa ga tudi segrejete, da bo malo mlačen).
Za čiščenje za preiskavo črevesja, priporočam, da uporabljate MOVIPREP prašek, za peroralno raztopino, katerega dobite v lekarni. Potrebno pa je, da za to imate tudi zeleni recept za zdravilo MOVIPREP, ki ga dobite od vašega osebnega zdravnika.
V primeru, če pa ste za preiskavo naročeni dopoldan, priporočam, da 1 liter zdravila MOVIPREP popijete zvečer in 1 liter zdravila Moviprep zgodaj zjutraj na dan pregleda( najmanj 4 ure pred preiskavo).
Pomembno je, da priprave končate vsaj eno uro pred naročenim pregledom.
Če imate glede uporabe zdravila Moviprep in priprave za čiščenje dodatna vprašanja, lahko pokličete svojega osebnega zdravnika ali pa v našo ambulanto.
Pacienti s težjimi SRČNIMI, težjimi LEDVIČNIMI obolenji, pacienti s SLADKORNO boleznijo ali z drugimi KRONIČNIMI obolenji, naj nas ali osebnega zdravnika za pripravo na preiskavo še dodatno povprašajo.
Težje paciente, oziroma rizične paciente za preiskavo je potrebno za kolonoskopijo očistiti v bolnišnici.
V primeru, če uporabljate zdravila proti strjevanju krvi – antikoagulanse (Marevan in podobno), pri sami preiskavi ne moremo narediti biopsije za histološke preiskave ali eventualne odstranitve polipov. V tem primeru priporočam, da se pri osebnem zdravniku pogovorite o pregledu v antikoagulantni ambulanti in da se po dogovoru z zdravnikom v antikoagulantni ambulanti pripravite za preiskavo črevesa.
O odmerku injekcij inzulina in odmerku tablet proti sladkorni bolezni, se posvetujte pri Vašem zdravniku (ponavadi se odmerek injekcij Inzulina in odmerek tablet proti sladkorni bolezni med samim čiščenjem za preiskavo zmanjša).
V primeru, če uporabljate Aspirin ali Aspirinu podobna zdravila, priporočam, da se posvetujete z
svojim osebnim zdravnikom ali pokličete v našo ambulanto, zaradi uporabe omenjenih zdravil.
V primeru, če ste imeli stent na srčnih žilah ali bay pass operacijo na žilah srca, omenjena zdravila ne smete prekiniti.
V primeru, če pred preiskavo potrebujete antibiotik, zaradi antibiotične profilakse endokarditisa se o načinu jemanja zdravil zaradi priprave na preiskavo posvetujte s svojim osebnim zdravnikom.
Ostala zdravila, ki jih uporabljate, lahko uporabljate enako naprej.
Če jemljete druga zdravila, jih vzemite vsaj eno uro preden vzamete Moviprep za čiščenje ali vsaj eno uro potem, sicer ne bodo imela predvidnega pravega učinka.
Priporočam, da s sabo prinesete izvide predhodnih preiskav, če ste preiskavo črevesja že imeli.
Priporočam, da s sabo prinesete tudi seznam zdravil katere uporabljate.
Na poti do ambulante za svojo varnost in boljše počutje lahko uporabite ženske podloge (vložke).
V primeru, če na preiskavo ne boste mogli priti, Vas vljudno prosimo, da vsaj nekaj dni pred datumom preiskave le-to odjavite, da lahko termin dodelimo drugemu bolniku.
V skladu z Zakonom o pacientovih pravicah 15.b. člen in Pravilniku o naročanju in poročanju o čakalnih seznamih ,12 člen, vas v primeru, da ne odjavite preiskave, za enako preiskavo ne moremo naročiti v naslednjih treh mesecih
Prosimo vas, da 5 do 6 dni pred preiskavo OBVEZNO pokličete v ambulanto od 7 do 13 ure na tel. številko 035 815 460, da POTRDITE da pridete na preiskavo, da nimamo praznih terminov zaradi čakalnih dob.
Dodatna pojasnila glede čiščenja si lahko preberete še na spletni strani NIJZ, programa Svit:
https://www.program-svit.si/za-uporabnike/kolonoskopija/pripave-na-kolonoskopijo/
Darko Košutić, dr.med.
spec. interne medicine
gastroenterolog
URNIK:
DAN | URA | |
---|---|---|
Ponedeljek | 07:30 - 16:00 | Naročanje med 07.00-14.30 |
Torek | 07:30 - 16:00 | Naročanje med 07.00-14.30 |
Sreda | 07:30 - 16:30 | Naročanje med 07.00-14.30 |
Četrtek | 07:30 - 16:00 | Naročanje med 07.00-14.30 |
Petek | 07:30 - 15:00 | Naročanje med 07.00-12.00 |
LOKACIJA:
POMEMBNA OBVESTILA:
Navodila za pripravo na preiskave:
Pojasnilna dolžnost zdravnika o preiskavi in izjava pacienta, da se strinja z preiskavo.
Spoštovani
Prosimo vas, da dan pred preiskavo OBVEZNO pokličete v ambulanto od 7 do 10 ure na tel. številko 035 815 460, da preverimo vaše zdravstveno stanje v zadnjih 14 dneh, glede virusne okužbe dihal.
Če ne pokličete vas žal na preiskavo ne smemo sprejeti!
Tisti, ki ste na preiskavo naročeni v ponedeljek prosimo pokličite v ambulanto v petek od 7 do 10 ure.
Hvala za razumevanje
Spoštovana pacientka, spoštovani pacient!
GASTROSKOPIJA
Za preiskavo, ki vam je bila svetovana, ali ste se za njo odločili sami, je potrebno vaše soglasje.
Zato vas s tem zapisom želimo seznaniti o preiskavi, poteku preiskave, morebitnimi zapletih.
Pred preiskavo nam povejte ali ste preobčutljivi na zdravila ali lokalne anestetike, povejte ali uporabljate zdravila proti strjevanju krvi (Marivarin, Aspirin, Plavix), povejte ali ste nagnjeni k obsežnejšim krvavitvam po majhnih poškodbah, ali bolujete za hemofilijo, povejte o težjih obolenjih.
Kako poteka gastroskopija:
Pred preiskavo bomo vaše žrelo omrtvili z lokalnim anestetikom, če na anestetik niste alergični. V usta vam bomo dali ustnik, zaradi zaščite endoskopa pred ugrizom. Ležali boste na levem boku in v tem položaju vam bo zdravnik uvedel endoskop. Preiskava je od začetka lahko neprijetna zaradi draženja žrela, je običajno neboleča. Zaradi boljše preglednosti vpihavamo med preiskavo zrak skozi kanal endoskopa. Ves čas lahko normalno dihate. Včasih lahko čutite pritisk v želodcu, oziroma napihnjenost v želodcu. Bolj občutljivi pacienti lahko imajo težave z napenjanjem, spahovanjem, kašljanjem. Preiskava traja kratek čas, običajno 5 do 10 minut.
Med preiskavo ponavadi vzamemo vzorec sluznice za testiranje na prisotnost Helicobacter pylori bakterije v želodcu, če ugotovimo spremembe na sluznici odvzamemo vzorce za histološki pregled ali pa ambulanto odstranjujemo manjše polipe na sluznici.
Kakšni so možni zapleti pri gastroskopiji:
Zapleti so pri gastroskopiji možni, so pa izjemno redki:
Otrdelost grla po sprejanju z lokalnim anestetikom traja še povprečno pol ure po preiskavi.
V tem času ne smete piti in jesti.
V primeru naslednjih znakov po preiskavi ali dodatnih posegih v želodcu je potreben takojšen posvet z vašim zdravnikom:
VAŠA IZJAVA:
Izjavljam, da sem iz zapisa in pogovora z zdravnikom izvedel(a) vse, kar me je zanimalo o predvideni preiskavi, posegih in morebitnih zapletih med in po posegu, ki so po pravilih medicinske stroke možni in verjetni .
S svojim podpisom , kljub možnim komplikacijam, dajem soglasje za predlagano preiskavo in poseg ter za morebitne dodatne posege, če bi bili potrebni.
Podpis pacientke/pacienta: _____________________________
Darko Košutić, dr. med.
spec. interne medicine
Rogaška Slatina, dne:__________________ gastroenterolog
KOLONOSKOPIJA
Za preiskavo, ki vam je bila svetovana ali ste se za njo odločili sami,je potrebno vaše soglasje.
Zato vas s tem zapisom želimo seznaniti o preiskavi , poteku preiskave, morebitnimi zapleti.
Pred preiskavo nam povejte ali ste preobčutljivi na zdravila ali lokalne anestetike, povejte ali uporabljate zdravila proti strjevanju krvi ( Marivarin, Aspirin, Plavix), povejte ali ste nagnjeni k obsežnejšim krvavitvam po majhnih poškodbah, ali bolujete za hemofilijo, povejte o težjih obolenjih.
Kako poteka kolonoskopija:
Kolonoskopija je preiskava širokega črevesa in običajno še dela tankega črevesa, s tankim in upogljivim optičnim inštrumentom, ki ga uvedemo skozi zadnjično odprtino. Pogoj, da je preiskava uspešna in, da opravimo potrebne posege , je dobro očiščeno črevo.
Zato vas prosimo, da se za preiskavo zelo dobro pripravite z navodili za preiskavo.
Preiskava je lahko na trenutke nekoliko boleča, zaradi zelo zavitega črevesja, tudi zaradi tega, ker občasno v črevo moramo vpihovati zrak, da si ogledamo celotno črevesno sluznico. Zaradi zraka imate lahko občutek napetosti, pretakanja, občasno krče.
Preiskava na splošno traja od 20 do 60 minut.
Kakšni so možni zapleti pri koloskopiji.
Zapleti pri koloileoskopiji so možni, so pa redki.
V primeru, naslednjih znakov po preiskavi ali posegu je potreben takojšen posvet z vašim zdravnikom:
VAŠA IZJAVA:
Izjavljam, da sem iz zapisa in pogovora z zdravnikom izvedel(a) vse, kar me je zanimalo o predvideni koloskopiji, posegih in možnih zapletih med in po posegu, ki so po pravilih medicinske stroke možni in verjetni.
S svojim podpisom, kljub možnim komplikacijam, dajem soglasje za predlagano preiskavo in poseg, ter za morebitne dodatne posege, če bi bili potrebni.
Podpis pacientke/pacienta: ________________________________
Rogaška Slatina, dne:______________________
Darko Košutić, dr. med.
spec. interne medicine
gastroenterolog
NAVODILA ZA ČIŠČENJE ČREVESJA PRED KOLONOSKOPIJO
PREISKAVA dne ……….………………….ob ……………………………
Pogoj za uspešno preiskavo je dobra očiščenost črevesja!
To dosežemo z omejitvijo pri hrani na dan pred preiskavo in z pitjem tekočine za čiščenje (mineralne vode Donat in preparata za čiščenje črevesa, en dan pred preiskavo in na sam dan preiskave). Če ste nagnjeni k zaprtju, popijte še en do dva litra mineralne vode Donat drugi in tretji dan pred preiskavo.
En teden pred preiskavo ne uživajte drobno pečkatega sadja (grozdje, kivi in podobno) in polnozrnatega kruha, ker lahko ta živila zamašijo kanale medicinskih inštrumentov.
Črevo je pripravljeno za preiskavo, ko boste odvajali čisto vodo, oziroma čisto tekočino, brez primesi blata.
DAN PRED PREISKAVO: ne uživajte nobene čvrste hrane, lahko pojeste le čisto juho in popijete tudi sladek čaj. Čez dan popijte do 2 litra mineralne vode Donat Mg (mlačnega, brez plina, to dosežete tako, da steklenico odprete, Donat malo premešate, lahko pa ga tudi segrejete, da bo malo mlačen).
Za čiščenje za preiskavo črevesja, priporočam, da uporabljate MOVIPREP prašek, za peroralno raztopino, katerega dobite v lekarni. Potrebno pa je, da za to imate tudi zeleni recept za zdravilo MOVIPREP, ki ga dobite od vašega osebnega zdravnika.
V primeru, če pa ste za preiskavo naročeni dopoldan, priporočam, da 1 liter zdravila MOVIPREP popijete zvečer in 1 liter zdravila Moviprep zgodaj zjutraj na dan pregleda( najmanj 4 ure pred preiskavo).
Pomembno je, da priprave končate vsaj eno uro pred naročenim pregledom.
Če imate glede uporabe zdravila Moviprep in priprave za čiščenje dodatna vprašanja, lahko pokličete svojega osebnega zdravnika ali pa v našo ambulanto.
Pacienti s težjimi SRČNIMI, težjimi LEDVIČNIMI obolenji, pacienti s SLADKORNO boleznijo ali z drugimi KRONIČNIMI obolenji, naj nas ali osebnega zdravnika za pripravo na preiskavo še dodatno povprašajo.
Težje paciente, oziroma rizične paciente za preiskavo je potrebno za kolonoskopijo očistiti v bolnišnici.
V primeru, če uporabljate zdravila proti strjevanju krvi – antikoagulanse (Marevan in podobno), pri sami preiskavi ne moremo narediti biopsije za histološke preiskave ali eventualne odstranitve polipov. V tem primeru priporočam, da se pri osebnem zdravniku pogovorite o pregledu v antikoagulantni ambulanti in da se po dogovoru z zdravnikom v antikoagulantni ambulanti pripravite za preiskavo črevesa.
O odmerku injekcij inzulina in odmerku tablet proti sladkorni bolezni, se posvetujte pri Vašem zdravniku (ponavadi se odmerek injekcij Inzulina in odmerek tablet proti sladkorni bolezni med samim čiščenjem za preiskavo zmanjša).
V primeru, če uporabljate Aspirin ali Aspirinu podobna zdravila, priporočam, da se posvetujete z
svojim osebnim zdravnikom ali pokličete v našo ambulanto, zaradi uporabe omenjenih zdravil.
V primeru, če ste imeli stent na srčnih žilah ali bay pass operacijo na žilah srca, omenjena zdravila ne smete prekiniti.
V primeru, če pred preiskavo potrebujete antibiotik, zaradi antibiotične profilakse endokarditisa se o načinu jemanja zdravil zaradi priprave na preiskavo posvetujte s svojim osebnim zdravnikom.
Ostala zdravila, ki jih uporabljate, lahko uporabljate enako naprej.
Če jemljete druga zdravila, jih vzemite vsaj eno uro preden vzamete Moviprep za čiščenje ali vsaj eno uro potem, sicer ne bodo imela predvidnega pravega učinka.
Priporočam, da s sabo prinesete izvide predhodnih preiskav, če ste preiskavo črevesja že imeli.
Priporočam, da s sabo prinesete tudi seznam zdravil katere uporabljate.
Na poti do ambulante za svojo varnost in boljše počutje lahko uporabite ženske podloge (vložke).
V primeru, če na preiskavo ne boste mogli priti, Vas vljudno prosimo, da vsaj nekaj dni pred datumom preiskave le-to odjavite, da lahko termin dodelimo drugemu bolniku.
V skladu z Zakonom o pacientovih pravicah 15.b. člen in Pravilniku o naročanju in poročanju o čakalnih seznamih ,12 člen, vas v primeru, da ne odjavite preiskave, za enako preiskavo ne moremo naročiti v naslednjih treh mesecih
Prosimo vas, da 5 do 6 dni pred preiskavo OBVEZNO pokličete v ambulanto od 7 do 13 ure na tel. številko 035 815 460, da POTRDITE da pridete na preiskavo, da nimamo praznih terminov zaradi čakalnih dob.
Dodatna pojasnila glede čiščenja si lahko preberete še na spletni strani NIJZ, programa Svit:
https://www.program-svit.si/za-uporabnike/kolonoskopija/pripave-na-kolonoskopijo/
Darko Košutić, dr.med.
spec. interne medicine
gastroenterolog
URNIK:
DAN | URA | |
---|---|---|
Ponedeljek | 07:30 - 16:00 | Naročanje med 07.00-14.30 |
Torek | 07:30 - 16:00 | Naročanje med 07.00-14.30 |
Sreda | 07:30 - 16:30 | Naročanje med 07.00-14.30 |
Četrtek | 07:30 - 16:00 | Naročanje med 07.00-14.30 |
Petek | 07:30 - 15:00 | Naročanje med 07.00-12.00 |
Internistična gastroenterološka ambulanta deluje od 1.9.1997 leta.
Predvsem izvajamo endoskopske gastroenterološke preiskave zgornjega prebavnega sistema in črevesa (gastroskopije in kolonoskopije).
V manjšem obsegu izvajamo tudi internistične gastroenterološke preglede.
Za omenjene preiskave in preglede imamo koncesijo ministrstva za zdravje.
Samoplačniško izvajamo internistične preglede, gastroskopije, kolonoskopije, ultrazvočne preiskave trebuha in managerske preglede (v sodelovanju z drugimi ustanovami).
Za gastroskopijo in ultrazvočni pregled trebuha je potrebno,da na preiskavo pridete tešči.
Za kolonoskopijo je potrebno,da se očistite za preiskavo po naših navodilih.
Sodelujemo z naslednjimi izvajalci:
V naši ambulanti se lahko naročite:
Naročeni pacienti se morajo v primeru, da na naročeno preiskavo ne bodo prišli pravočano odjaviti.
V skladu z Zakonom o pacientkovih pravicah 15.b. člen in Pravilniku o naročanju in poročanju o čakalnih seznamih,12 člen-odpoved termina iz razloga na strani pacienta, vas v primeru, da ne odjavite naročene preiskave, za enako preiskavo ne moremo naročiti v naslednjih treh mesecih, razen po presoji zdravnika.
Pooblečena oseba za uporabljanje in vodenje čakalnih seznamov:
Delovni čas in naročanje za samoplačnike:
Delovni čas za samoplačnike: od ponedeljke do petka od 6:30 - 7:35 ali po predhodnem dogovoru. Naročanje po telefonu med delovnim časom od 6:30 do 14:30.
STORITVE | SAMOPLAČNIŠKO | ZAVAROVALNICA |
---|---|---|
Gastroenterologija | ||
Interna medicina | ||
Ultrazvok |
Čakalne dobe,6.1.2025
Koloileoskopija
Ezofagogastroduodenoskopija
Gastroenterološki pregled prvi
Gastroenterološki pregled kontrolni
Pristojna oseba za sprejemanje in obravnavo zahteve za prvo obravnavo kršitve pacientovih pravic:
Sonja Puhr Moličnik, dr. med., specalist interne medicine
Partizanska pot 16
2380 Slovenj Gradec
Telefon: 02 88 45 141
Zastopniki pacientovih pravic so dostopni na spletnih straneh Ministrstva za zdravje RS.
Darko KOŠUTIĆ, dr. med.
specialist interne medicine
specialist gastroenterologije
KOŠUTIČ DARKO - SPECIALIST INTERNE MEDICINE
Celjska cesta 7
3250 ROGAŠKA SLATINA
Telefon: 03 581 54 60
Faks: 03 581 54 60
E-pošta: darko.kosutic@telemach.net
LOKACIJA:
© 2020 Strokovno združenje zasebnih zdravnikov in zobozdravnikov Slovenije | Grafična zasnova in izvedba: Futurion
Spletna stran SZZZZS uporablja piškotke. Za nadaljevanje brskanja, vas prosimo, da potrdite soglasje s splošnimi pogoji.
PodrobnostiStrinjam seSpletna stran uporablja piškotke, ki se lahko namestijo v vašo napravo. Piškotki nam omogočajo beleženje statistike obiska naše spletne strani, obogatijo lahko vašo uporabniško izkušnjo in prilagodijo vašo relacijo do našega spletnega mesta.
Če želite izvedeti več, vas prosimo, da se sprehodite skozi kategorije spodaj. Posamezne nastavitve lahko prilagodite vašim željam. Opozarjamo vas, da blokiranje nekaterih vrst piškotkov lahko vpliva na uporabniško izkušnjo na naših spletnih straneh in na storitve, ki jih ponujamo.
Nekateri piškotki so nujno potrebni za zagotavljanje delovanja storitev, ki so na voljo na spletni strani in za uporabo nekaterih posebnih funkcij.
Ker so tovrstni piškotki nujno potrebni za osnovno delovanje spletne strani, jih ne smete zavrniti, saj bi s tem vplivali na samo delovanje strani. Lahko jih sicer blokirate ali izbrišete tako, da spremenite nastavitve brskalnika in blokirate vse piškotke na določeni strani.
Ti piškotki zbirajo podatke, ki se uporabljajo z namenom, da bi nam pomagali razumeti, kako se uporablja naša spletna stran ali kako učinkovite so naše tržne akcije. Pomagajo nam pri prilagajanju naše spletne strani in aplikacij, da bi s tem izboljšali uporabniške izkušnje obiskovalcev naše spletne strani.
Če ne želite, da sledimo vašemu obiskovanju naših spletnih strani in podstrani, lahko sledenje onemogočite tukaj:
Uporabljamo tudi nekatere zunanje storitve, kot so Google Webfonts, Google Maps ter servisi Vimeo in Youtube. Ker omenjeni ponudniki lahko zbirajo osebne podatke, kot je vaš naslov IP, vam ponujamo možnost, da jih na tem mestu blokirate. Opozarjamo vas, da bi to lahko močno zmanjšalo funkcionalnost in videz naše spletne strani. Vse spremembe bodo stopile v veljavo, ko boste ponovno naložili spletno stran.
Google Webfont Settings:
Google Map Settings:
Google reCaptcha Settings:
Vimeo and Youtube video embeds:
Podrobnosti o naših piškotkih in nastavitvah zasebnosti lahko preberete na naši spletni strani o politiki zasebnosti - še v izdelavi.